A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viza ajánló levél mit tartalmazzon magyar
#1
EB1 zoldkartyahoz, de akar O-1 vizumhoz is kellenek ajanlolevelek. Barmilyen level nem fellel meg. Fontos a felepitese es tartalma is. Illetve az is fontos kitol szarmazik.
EB1A ajánlólevél
A referencialevél, amelyet néha ajánlólevélnek, ajánlólevélnek vagy támogató levélnek is neveznek, minden EB1A-petíció kulcsfontosságú része. Ezek a levelek segítenek meggyőzni a USCIS tisztet arról, hogy Ön megfelel egy vagy több EB1A követelménynek. Ez a blogbejegyzés bemutatja, hogyan írjon ajánlólevelet az EB1A rendkívüli képességekre vonatkozó petíciójának támogatására.
Az EB1A petíció általában egynél több referencialevelet tartalmaz. A petíció benyújtójának először körültekintően kell kiválasztania kiváló szakértőket, akik megírják EB1A ajánlóleveleit. Amikor az előnyben részesített szakértők beleegyeznek egy referencialevél megírásába, a petíció benyújtója megkezdheti a tervezet elkészítését.
Miért bajlódna egy piszkozattal, és miért nem hagyja, hogy az ajánló megírja az egész levelet? Az EB1A referencialevél eltér a tipikus ajánlólevéltől, amelyet például állásra jelentkezéskor használnak. Ki kell emelni az EB1A konkrét követelményeit, és magyarázatot kell adni arra, hogy a petíció benyújtója miért felel meg ezeknek a kritériumoknak.
Az ajánlónak fogalma sincs, melyek azok a konkrét EB1A követelmények, amelyekkel foglalkoznia kell. Az ajánlónak más nyelvet is kell használnia, mint amit az adott terminológiát ismerő társaival együtt használ.
Tekintsük most át részletesebben az EB1A ajánlólevél elkészítésének folyamatát.
Megjegyzés: az alábbi szöveg könnyebb olvashatósága érdekében feltételezem, hogy a kérelmező férfi, az ajánló pedig nő. Természetesen mindkét poszton lehetnek férfiak és nők. Az egyetlen ok az, hogy nem akarok mindenhová azt írni, hogy „ő”.
Kinek érdemes EB1A referencialevelet írnia
Az ajánlók kiválasztásakor ügyeljen arra, hogy olyan szakértőket találjon, akik jelentős eredményeket értek el és nagy hatással voltak a területre.
Az USCIS nem ad azonos súlyt minden betűnek. Általában egy levélnek nagyobb a hatása, ha hitelesebb és függetlenebb ajánló írja. Például egy kormányhivataltól kapott levél nagyobb súllyal bír, mint a közvetlen felettese levele.
A petíció benyújtói gyakran tartalmaznak referencialeveleket mindkét csoporttól:
belső hálózat – a petíció benyújtójához közvetlenül kötődő, őt nagyon jól ismerő
személyek külső hálózat – olyan személyek, akik függetlenek, és kiemelkedő munkája miatt ismerik a kérelmezőt stb.
A külső hálózat esetében a referencialevélben utalni kell arra, hogy az ajánlónak nincs kutatási együttműködése a petíció benyújtójával, de a rendkívüli munkavégzése miatt ismeri. Ez is segít megmutatni, hogy a szakértői vélemény nem elfogult, és segít a referencialevélnek nagyobb súlyt adni.
Íme néhány példa a potenciális ajánlókra, amelyeket a legfüggetlenebb és legmegbízhatóbbaktól rendeltek meg:
kormányhivataltól vagy hatóságtól – ne felejtse el, hogy még ezeknek a referencialeveleknek is kifejezetten Önről és az Ön rendkívüli munkájáról
kell szólniuk, a vezetőként létrehozott tudományos intézményről vagy cégről. a szakterületen
elismert szakmai szervezet vagy szövetség
kiemelkedő előéletű vezető szakértői
elismert kutatók, professzorok vagy iparági vezetők, akik követték a petíció benyújtójának munkáját, idézték írásait, meghívták konferencia előadásra stb.
a kérelmező munkájának független jelentős lektorai
professzorok, munkaadók, témavezetők, mentorok vagy más szorosan kapcsolódó szakértők
Külföldi pályázók, néha megkérdezik, hogy az EB1A referencialeveleiket esetleg az Egyesült Államokon kívüli szakértők írták-e. Bár nincs szabály, amely előírja, hogy melyik országból származzon az ajánló, jó, ha legalább néhány amerikai szakértő levele megvan.
Hány EB1A ajánlólevél
Az USCIS nem igényel meghatározott számú referenciabetűt az EB1A zöld kártyához. Az átlagos EB1A petíció általában 5-10 referencialevelet tartalmaz. De a minőséget előnyben kell részesíteni a mennyiséggel szemben.
Ahogy fentebb említettük, néhány ajánlólevélnek jelentősebb hatása lehet. Ha ezek a levelek erős érveket tartalmaznak, és elmagyarázzák, hogy a petíció benyújtója hogyan teljesíti az EB1A meghatározott követelményeit, akkor elegendő lehet kevesebb referencialevél.
Az EB1A referencialevél stílusa és nyelve
A cél az, hogy meggyőzzék a USCIS tisztjét arról, hogy a petíció benyújtója rendkívüli képességekkel rendelkezik. Az ajánlólevél ne csak általános megállapításokat tartalmazzon, hanem részletes magyarázatot konkrét példákkal. Például, hogy a petíció benyújtójának hozzájárulása miért volt jelentős hatással a területre, vagy más kutatók hogyan követik kutatásait stb.
A petíció benyújtója további bizonyítékokat is csatolhat a petícióhoz, hogy alátámassza a referencialevelekben szereplő állításokat.
Az Ön ügyét értékelő USCIS tiszt szakértő az EB1A petíciók elbírálásában, de nem az Ön sajátos területén. A használt nyelvezetnek érthetőnek kell lennie egy átlagos személy számára, aki nem a petíció benyújtója területén dolgozik.
Amikor csak lehetséges, az ajánló pontosan a hivatalos USCIS EB1A követelményeiben meghatározott készítményeket használja. Például:
A petíció benyújtójának XYZ eredeti tudományos hozzájárulása nagy jelentőséggel bír a területen, mert…
Amikor a petíció benyújtója az összes ajánlólevelet megfogalmazza, kerülnie kell az azonos nyelvi stílus és tipográfia használatát. A USCIS tisztjének felmerülhet a gyanúja, hogy a leveleket nem ajánlók írták. A petíció benyújtója elkészítheti csak az EB1A követelményeiben szereplő főbb érveket és pontos megfogalmazásokat, majd hagyhatja, hogy az ajánló teljes körű magyarázatot adjon saját szavaival, nyelvi stílusával és tipográfiájával.
Amikor elkészítettem az EB2 NIW zöldkártyánk ajánlóleveleinek piszkozatait, minden piszkozatot különböző tipográfiával (betűtípus, betűméret, sortávolság, betűköz, bekezdések stb.) készítettem, mielőtt elküldtem volna az ajánlónak. Különböző változatokat is használtam a tárgyból, üdvözletből, záróbeszédből stb. Kérjük, tekintse meg az alábbi ajánlólevél-mintát.
Ha ügyvédet fogad fel az EB1A petíció elkészítéséhez, ügyeljen arra, hogy különös figyelmet fordítson a referencialevelek megszövegezésére. Szorosan együtt kell működnie Önnel és az Ön ajánlójával, hogy erős, meggyőző tanúvallomást hozzon létre az Ön EB1A ügyének alátámasztására. Ez a rész nagyon fontos!
Az EB1A ajánlólevél hossza általában 1 és 4 oldal között változik. A rövidebb, jó minőségű levél erős érvekkel jobb, mint a hosszadalmas, homályos kijelentések.
Ha az EB1A-n kívül EB2 NIW petíciót kíván benyújtani, előfordulhat, hogy a referencialevél két változatát kell elkészítenie az eltérő NIW-követelmények miatt.
EB1A ajánlási levél minta
Nézzük meg a tipikus EB1A referencialevél szerkezetét.
1. Referencialevél
fejléce A referencialevelet általában az ajánló intézményének hivatalos fejléces papírjára nyomtatják, amely tartalmazhatja elérhetőségeit is, mint cím, telefonszám stb.
A levélnek tartalmaznia kell a megírás dátumát.
2. USCIS iroda vagy cím
A levél következő része tartalmazhatja az USCIS címet vagy egy ilyen egyszerű nyilatkozatot:
Department of Homeland Security
USCIS
De láttam azokat a hivatkozási leveleket, amelyek ezt a részt teljesen kihagyják.
3. Tárgy
Az ajánlólevél témával kezdődhet, például:
Re: Bevándorlási petíció [a kérelmező neve a diplomájával]
vagy
Re: Extraordinary Ability Petition For [a kérelmező neve a diplomájával]
4. Üdvözlet Mást
használtam üdvözlet minden ajánlólevélben. Íme néhány javaslat:
Kit érinthet ez
Tisztelt Hölgyem vagy Uram
Tisztelt Bevándorlási Tisztviselő
Tisztelt USCIS Tisztviselő
Tisztelt USCIS Vizsgáló
Tisztelt USCIS Bíró
5. Bevezetés
Az Ajánló egy egyszerű magyarázattal kezdheti, hogy miért írja ezt a levelet. Például:
Ezt a levelet szakértői véleményként írom [a kérelmező neve és diplomája] bevándorlási kérelmével kapcsolatban.
A bekezdés további része tartalmazhat egy összefoglaló áttekintést is a petíció benyújtójáról:
[Petíciós benyújtója] számos jelentős és úttörő munkát végzett a területen…
6.
Az ajánló adatai Az ajánlónak be kell mutatnia magát, és meg kell mutatnia szakértelmének szintjét. Meg kell győznie a USCIS tisztet arról, hogy kellően képzett ahhoz, hogy szakértői véleményt adjon a petíció benyújtója rendkívüli képességeiről. A szakmában vezető szerepet betöltő ajánló remek példa erre. Az ajánló áttekintése a következőket tartalmazhatja:
munkakör megnevezés
munkáltatói
munkatapasztalat
kutatás eredményei
kitüntetések és kitüntetések
oktatási háttér
jelentős publikációk, idézetek, szabadalmak vagy bármi, ami jelentős hatást gyakorol a területre
.
Íme egy rövid példa az ajánló bevezetőjére:
Az [Egyetem] [Tanszék] professzora és alelnöke vagyok. Szakértő vagyok a következő területen… Több mint 200 dolgozatot írtam számos témában. Több mint 50 amerikai szabadalom feltalálója vagyok. Jelenleg a [nagy folyóirat] szerkesztője vagyok. kitüntetést kaptam… meghívott előadóként olyan elit konferenciákon mutatkoztam be, mint például…
7. Az ajánló és a petíció benyújtója kapcsolata
Az ajánlónak el kell magyaráznia, hogyan szerzett tudomást a petíció benyújtójáról, és le kell írnia kapcsolatukat. Ha az ajánló soha nem dolgozott, vagy nem találkozott személyesen a kérelmezővel, nagyon fontos ezt kiemelni. Például:
Soha nem dolgoztam együtt [petíció benyújtójával], és csak a témában végzett kiemelkedő kutatási hozzájárulása miatt tudtam róla.
Ez nagyobb súlyt ad az ajánló véleményének, és tárgyilagosabb a levele. Meggyőzheti az USICS tisztviselőjét arról is, hogy a petíció benyújtója jelentős hatással van az egész területre.
Az ajánló konkrét példákon, például publikációk, szakértői értékelések, konferenciák, együttműködések stb. segítségével megemlítheti, hogyan találkozott a petíció benyújtója munkájával.
Örömmel találkoztam [a petíció benyújtójával], miután meghívtam, hogy a [konferencián] tartson előadást [kutatásáról] [dátum]-ban.
Az ajánló további magyarázatot adhat arra, hogy a petíció benyújtója kutatásának mely részét ismeri.
Először [a petíció benyújtója] figyeltem fel az ABC megoldásról szóló úttörő tanulmányaira. [további magyarázat következhet].
8. Az EB1A követelmények bemutatása
Ezután következik a referencialevél legfontosabb része. Az ajánlónak a konkrét EB1A követelményekre kell összpontosítania, amelyeket a petíció benyújtójának be kell mutatnia az USCIS tisztjének. Például referencialeveleket gyakran használnak annak meggyőzésére, hogy a petíció benyújtója jelentős jelentőségű eredeti tudományos hozzájárulást tett a területen.
Az első fontos hozzájárulás [a petíció benyújtója] az XYZ területéhez az XYZ kristályok alapvető tulajdonságainak tanulmányozása volt. Ebben a tanulmányban [a petíció benyújtója] szintetizált először [részletes magyarázat következik, laikus nyelven leírva, miért olyan fontos ez].
[A petíció benyújtója] tanulmánya megnyitotta az utat az alacsony költségű, hatékony XYZ-felderítés felé, és bemutatta, hogyan helyettesíthetik ezek az anyagok a legmodernebb ABC-detektorokat.
[A petíció benyújtója] fontos felfedezésekkel és áttörésekkel látta el a tudományos közösséget. Eredeti ABC technológiát fejlesztett ki, 12%-kal javítva a korábbi technológia teljesítményét. [részletesebb leírás következik]
Az ajánlólevél felhasználható egy másik EB1A követelmény bemutatására, például a petíció benyújtójának a témával kapcsolatos tudományos cikkeinek szerzői bizonyítására, szakmai vagy jelentősebb szakmai publikációkban.
[Petitioner] kutatása a világhírű Science folyóiratban jelent meg 2015-ben, és már több mint 500-szor idézték.
A [petíció benyújtója] munkájának jelentőségét jelezve az eredményeket a Nature folyóiratban tették közzé, amely a fizika és az alkalmazott tudomány legjelentősebb folyóirata, 38 feletti impakt faktorral. Ez a folyóirat nagyon szelektív az általuk publikált kutatásokban. A cikket a szakterület vezető tudományos szakértőiből álló bizottságnak kell értékelnie. Az első szerzői publikáció ebben a folyóiratban jelentős eredményt jelent a tudós karrierjében.
Egy másik példa a petíció benyújtójának bemutatása, mint a többiek munkájának bírója a területen.
Az általa végzett kutatási munkák úttörő jellege miatt [petíció benyújtója] kiváló kutatóként vált közismertté. Ennek eredményeként gyakran felkérik, hogy tekintse át szakterületén más kutatók munkáját, és számos vezető tudományos folyóirat szakértő lektoraként tevékenykedik. Ezek a folyóiratok magukban foglalják…
Ezek egyszerű, rövidített példák voltak, amelyek csak néhány EB1A kritériumra összpontosítottak. De az ajánlólevél bármely más EB1A követelmény bemutatására szolgálhat.
Az ajánlónak részletes magyarázatot kell adnia, ha ez segít megérteni, hogy a petíció benyújtója miért felel meg bizonyos EB1A kritériumoknak.
9. Záró ajánlási nyilatkozat
Minden levél végén az ajánló röviden összefoglalhatja, hogy a kérelmező miért rendelkezik rendkívüli képességekkel.
[A petíció benyújtója] úttörő az ABC élvonalbeli kutatásában. kutatásának gyakorlati hatása óriási, és olyan fontos alkalmazások kifejlesztéséhez vezet, mint az XYZ és az UVW. Ezek a kutatási területek olyan kulcsfontosságú ágazatok számára hasznosak, mint a honvédelem, az energiatermelés, az ipar és általában a gazdaság.
És akkor megírhatja végső ajánlását:
[A petíció benyújtója] munkája ezért nagy értékű lesz az Amerikai Egyesült Államok számára. Örömömre szolgál, hogy javaslatot tehetek a [petíció benyújtója] bevándorlási petíciójához.
10. Az EB1A referencialevél vége
Az ajánlólevél a következő javaslatok valamelyikével zárulhat:
Tisztelettel :
Tisztelettel,
Tisztelettel,
Üdvözlettel,
Ezt követi az ajánló aláírása, neve, beosztása, intézménye és elérhetősége.
Következtetés
Az EB1A petícióban használt ajánlólevelek döntő bizonyítékként szolgálnak a petíció benyújtója rendkívüli képességeinek bizonyítására.
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég