A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Philadelphia
#1
  • Bianca IvaniczkiAz óvoda szinten a kornyektol függ. Amerikában nincs ingyenes óvoda. Pár államban van ingyenes PreK program, ugyanez van Phila-ban (suburbs tudtommal nincs). Nekem 2 cégem is van a város (Phila) szívében, viszont én nem vinnem a gyerekem az ingyenes PreK-be, de ez személyes döntés.A suburbs-ben van ingyen Kindergarten (5 évtől).Ha ezek a kategóriák neked nem megfelelőek, akkor magán daycare, PreK vagy Kindergarten-t kell keresned.Phila-ban nem tudom mennyi, a NorthEast Phila kornyeken az orosz negyedben vannak kedvezményesebb óvodák. Ahol én lakom (Phila Suburbs), a gyerek Kindergarten-je ($1,800/ho Montessori iskola).Viktoria P Dankó
  • Szoval. Semmikepp nem ajanlom a belvarost. Mi 6 eve lakunk Philadelphiaban anno Zsuzsanna Jasdi segitett biztonsagos kornyeket talalni amiert halat adok minden nap!
    Mi Queen village ben lakunk ez jelenleg a legbiztonsagosabb resze Philadelphianak. De! Hozzateszem az utobbi 3-2 evben annyira elkezdett romlani a kozbiztonsag, hogy mar queen villageben sem mindegy hova koltozol. Blokkonkent sot utcankent valtozik a helyzet. Csak evy pelda, vasarnap tolunk 1 blokkra kiraboltak egy csaladot fegyverrel este 8:30 kor. A pasas orajat vittek el. Vagy pl majdnem napi szinten tornek fel autokat, ellopjak a catalytic convertert. Van egy horda itt az egyik kozeli projectbol par 12-14 eves kis suhanc ajtokat tor be ablakokat tor be par hete egy not megdobaltak kovel. Szoval baromira tudnod kell merre es konkretan hanykor menj!
    Talan meg Old city egyes reszei ok de pl North phillyt felejsd el, west philly egy katasztrofa es south philly delebbi reszei is botrany pl point breeze eszedbe be jusson. Persze ezeken a helyeken vannak szep alberletek jo aron viszont a kornyek elrettento.

    Mi 1700 at fizetunk egy ujepitesu ket halos lakasert amit szeretunk a foberlonk egy alom. De ez anno egy deal volt es mostmar szerintem 1900-2000 alatt nem kapsz jo helyen jo lakast. Ezert is ajanlom a suburb ot.

    Iskolak az allamiak mind csapnivalo!!!!!!!! Nincs ingyenes ovi felejtos.

    Mi a lanyunkat a society hill synagouge ba jarattuk kb 5 eves kortol. Imadta imadtam legjobb tanarok annyira cuki kis suli amugy 18 hos kortol viheted a csemeted de havi 1400$ volt anno. Ebben benne volt egy snack es 9-2 ig. Ha mar 3 ig maradt akkor az extra $$$

    Kindergartenbe szinten privatba jar miutan megneztem a korzetunkhoz tartozo elementaryt majdem sirtam ( pedig a legjobb Meredith school) szoval most is privatba jar ami havi 1600$ de most emeltek. Ez 7-17 ig lehet van reggeli snack es ebed iszonyat cukik a tanarok es 10 en vannak az osztalyban

    Van meg 2 szuper privat suli The Philadelphia school es. St peters school de ezek 28.000$ per ev! Es ez csak az alap tegyel ra meg havi 800 pluszt ha fullosat akarsz.

    Van a St Mary egyhazi asszem 7000$ egy ev de kihalasos alapon jutsz be en 2 eve jelentkeztem es most kaptam a levelet, hogy bocsi de a 1st grade full capacity.

    Mi koltozunk nyaron GA ba de ha nem koltoznenk akkor is kimennenk a suburb be mert itt bent ez mar ultra gaz kisgyerekkel es amugy is.

    Zoltán KaticsSajna az a legborzasztobb város közbiztonsagilag az allamokban. De remélem neked ok lesz!?Balázs JuhosMi Northern Liberties reszen lakunk Philadelphiaban de elotte kulvarosban laktunk West Chesterhez kozel. A kulvaros tenyleg jobb valasztas lehet gyerekekkel. Philadelphiaban erdemes figyelni hogy merre setalsz, foleg sotetedes utan Gréta GaálMi King of Prussiaban elunk, 30-40 perc a belvaros kb. Gyalog tavra van 2 bolt , ettermek. Kocsival 10 perc a Kindergarten( allami) es nagyon szuper. Az iskolabusz a lakas elott all meg( bar mi nem hasznaljuk, a kisfiam felos ) . Ez eleg biztonsagos kornyek 
    Forrás: https://www.facebook.com/groups/1557117254607316

Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég