A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mónika Tímár
#1
Sziasztok.
Szeretném veletek megosztani az én kijutásom történetét. Hosszú lesz. Eredetileg úgy volt hogy augusztus 9én repülök Miamiba, de a rosszul megválasztott útvonal és repjegy keresztül húzta a tervemet, lett belőle augusztus 25. Amíg itthon voltam 2szer kellett ESTA-t igényelnem mivel a rendszer ennyiszer dobta ki hogy lejárt a kérelmem. Próbáltam rájönni hogy mi ennek az oka, hivtam a követtséget is otthon, váltig állították hogy a "lejárt" egyenlő a visszautasítással. Ennek ellenére hajthatatlan voltam. Szoval kötelező 2 hét letöltése és negatív PCR teszt Bukarestben megvolt. 25én fel is szálltam, majd Isztambulba le. Elindultam a megfelelő kapuhoz, PCR teszt, esta bemutatás, útlevél....ki kellett állnom a sorból. Kb 20 perc után közölték ott velem hogy újra kell igényelnem az ESTA-t mivel lejárt. Vonuljak félre, töltsem ki, fizessem ki, még van 1 óra a felszállásig, ez volt délután 13.00kor. Így is tettem. Cirka 1 óra alatt szereztem netet a telefonomra mivel az Isztambul-i reptéren NINCS wifi, és mit ad isten a bankkártyámmal nem tudtam kifizetni az ESTA-t gyorsan riadóztattam a családot hogy segítsenek. Kb fél óra mulva megint megkaptam az ESTA-t csak ekkor már felszállt a gépem. Irány az ügyfélszolgálat. Nettó 1 óra sorban állás, közölték velem hogy másnap ugyanekkor van járat és plusz 155$ fizessek ki. Megtettem. Viszont realizálnom kellett magamban hogy másnap ugyanekkor lejár a 72 órás covid tesztem. Mit volt mit tenni, ki kellett mennem a tranzit zónából a reptér külső részére egy új tesztért és nem csekély líráért amit ott váltani kellett mivel csak dollár volt nálam. Egy laza 2 órás gyaloglás után megtaláltam a teszt centert, levették a mintát és mondták hogy kb 2 óra az eredmény. Ekkor már volt este 7. Ekkor már étlen szomjan lejárt lábakkal, kisírt szemekkel és az esélytelenek nyugalmával ültem és néztem ki a fejemből. 2 órával később megkaptam a negatív PCR tesztet. Visszaindultam a tranzit zónába egy jópár útlevél és security check kíséretében. Kerestem valami helyet ahol viszonylag "kényelmesen" tudok éjszakázni, ettem pár falatot majd megpróbáltam pihenni....természetesen nem sikerült. Másnap reggel 8kor felkeltem, cicamosdás... Átöltözés (még jó hogy volt a kézipoggyászomban egy váltás) egy kevés reggeli. Az email-eket megnézve megint azzal szembesültem hogy az ESTA-m megint lejárt státuszba tették. Közbe kontaktoltam a washingtoni magyar követtséggel, hátha tudnak segíteni de innen is csak azt kaptam hogy ez bizony elutasítás. Nem érdekelt, 11kor leültem a terminálba a laptopom elé, megigényeltem és kifizettem újra (4. Alkalom) megint megkaptam, kerítettem egy embert ott aki segített kinyomtatni, innen már csak reménykedtem hogy délután 13.00ig a beszállásig nem történik visszavonás. El is indultam a kapuhoz, minden iratot bemutattam. Közölték hogy rajta vagyok egy listán ami jelzi hogy nincs esta-m. Ezt megcáfolva ott volt a papír a kezembe, kinyomtatva. Várnom kellett és a security vadul kontaktolt az USA-val hogy mi a franc ez. Valamilyen oknál fogva, a korábban fel nem használt repjegyem miatt az USA-ban azt jegyezték hogy schengeni országba vagyok. Ismétlem, egy fel nem használt repjegy miatt. Végül átengedtek....itt vagyok már egy hete, és én csak azt szeretném nektek tanácsolni hogy legyetek kitartóak és ne adjátok fel csak azért mert X meg Y ezt meg azt mondja. Ha hallgatok másokra, vissza is fordulhattam volna, otthon is csak azt duruzsolta mindenki hogy nem lehet. Amit nagyon akartok azt meg tudjátok valósítani.
https://www.facebook.com/groups/1557117 ... 681399931/
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég