A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Államközi Szerződéses Kereskedők és Befektetők vízuma
#1
Áttekintés
Az Államközi szerződéses kereskedők (E1) és Államközi szerződéses befektetők (E2) vízumáért olyan országok állampolgárai folyamodhatnak, mely országokkal az Egyesült Államok kereskedelmi és hajózási szerződésben áll. A szerződéses országok listáját itt találja.

Az Egyesült Államok és Magyarország között nincs ilyen szerződés, ezért a magyar állampolgárok nem jogosultak E-1/E-2 vízumra.

Az a kérelmező lehet jogosult az Államközi szerződéses kereskedő (E1) és Államközi szerződéses befektető (E2) vízumokra, aki azért látogat az Egyesült Államokba, hogy jelentős kereskedelmi tevékenységet végezzen, beleértve a szolgáltatás vagy technológia területén végzett kereskedelmi tevékenységet, amely megfelel a szerződés feltételeinek , és amely elsősorban az Egyesült Államok és a szerződéses ország között zajlik, vagy egy olyan vállalkozás működését fejlessze és irányítsa, amely vállalkozásba jelentős összegű tőkét fektetett be. Az E vízummal rendelkezőknek a státuszuk lejárta után el kell hagyniuk az Egyesült Államokat.

Az Államközi szerződéses kereskedő és befektető házastársa és nem házas gyermekei (21 év alatt), valamint a vállalkozás alkalmazottai szintén kaphatnak E vízumot (az elsődleges kérelmező jogán), hogy elkísérjék vagy később csatlakozzanak házastársukhoz vagy szüleikhez. Nekik nem kell ugyanolyan állampolgárnak lenniük, mint az elsődleges kérelmezőnek ahhoz, hogy megkapják az E vízumot.

Az E vízum lehetővé teszi a befektető/kereskedő számára, hogy családjával az Egyesült Államokban éljen a Belbiztonsági Minisztérium (DHS) által engedélyezett időtartam alatt. Az E vízum nem-bevándorló vízum, tehát csak annyi ideig lehet vele az Egyesült Államok területén maradni, ameddig azok a feltételek, melyek alapján kiadták a vízumot még fennállnak. A családtagok nem jogosultak az Egyesült Államokban dolgozni, hacsak nem kapnak egyértelmű engedélyt erre vonatkozóan az USA Belbiztonsági Minisztériuma Bevándorlási Hivatalától (DHS-USCIS). A befektetők/kereskedők családtagjai az Egyesült Államokba való érkezésük után folyamodhatnak munkavállalási engedélyért.

Az Államközi szerződéses kereskedő (E-1) vízum feltételei
A kérelmező a szerződéses ország állampolgára kell legyen.
A kereskedő cégnek, amelyhez a kérelmező kiutazik az Egyesült Államokba, ugyanaz a állampolgársága kell hogy legyen, mint a szerződésben álló országnak, ami azt jelenti, hogy a szerződő ország állampolgárságával rendelkező személyek tulajdonjoga legalább a cég 50%-át képezi.
A nemzetközi kereskedelemnek „jelentősnek” kell lennie. A kereskedelmi tevékenység jelentős és folyamatos kell legyen (ami áruk, szolgáltatások és technológia nemzetközi cseréjét jelenti). A kereskedelmi termékek tulajdonjogát az egyik fél át kell hogy adja a másiknak.
Az amerikai vállalat kereskedelmi tevékenységének elsősorban az Egyesült Államok és a szerződő ország között kell zajlania. A nemzetközi kereskedelem több, mint 50%-ának az Egyesült Államok és a kérelmező állampolgársága szerinti ország között kell folynia.
A kérelmezőnek vezetői beosztásban kell dolgoznia, vagy olyan magas szintű szaktudással kell rendelkeznie, ami elengedhetetlen a cég hatékony működéséhez. Átlagos szaktudással rendelkező vagy szakképzetlen munkavállalók nem jogosultak. Kérjük vegyék figyelembe, hogy a konzul részletes magyarázatot kérhet arról, hogy miért nélkülözhetetlen a kérelmező szaktudása az Egyesült Államokban lévő vállalat számára.
A kérelmezőnek el kell hagynia az Egyesült Államok területét, amint lejár az E-1-es státusa.
Az Államközi szerződéses befektető (E-2) vízum feltételei
A befektető, akár magánszemély, akár társulás, vagy jogi személy, a szerződő ország állampolgára kell legyen. Amennyiben üzletről van szó, annak legalább 50 %-ának a szerződő ország állampolgárságával rendelkező személyek tulajdonában kell lennie;
A befektetésnek jelentősnek kell lennie és a befektetett pénzösszeg nem lehet visszavonható. A befektetésnek elegendőnek kell lennie a vállalkozás sikeres működéséhez;
A befektetést egy ténylegesen működő vállalkozásba kell fektetni. Spekulatív vagy hasznot nem hozó befektetéseknek nincs jogosultsága. Meglévő tőke egy bankszámlán vagy csupán egy műveletlen földterület tulajdonjoga nem számít befektetésnek;
A befektetés nem lehet marginális. A 9 FAM 41.51 alapján a vállalkozásnak olyan pénzügyi hozammal kell rendelkeznie, ami jelentősen túlmutat azon, ami szükséges a befektető megélhetéséhez, illetve a vállalkozásnak a jelenben vagy a jövőben jelentős gazdasági eredményt kell felmutatnia;
A befektetőnek ellenőrzése alatt kell tartania a pénzkészletet és a befektetésnek kereskedelmi szempontból kockázatot kell vállalnia. Ha a befektetett tőke nincs kitéve részbeni vagy teljes veszteségnek, amennyiben az üzlet kilátásai romlanak, akkor a befektetés nem számít befektetésnek a Bevándorlási és Honosodási Törvény (INA) 101(a)(15)(E) illetve a 9FAM 41.51 alapján. A befektető cég vagyonára felvett hitel nem felel meg a követelményeknek;
A befektetőnek azért kell az Egyesült Államokba mennie, hogy fejlessze és irányítsa a vállalkozást. Ha a kérelmező nem az elsődleges befektető, akkor vezetői vagy magas szintű szaktudást igénylő beosztásban kell dolgoznia. Az átlagos szaktudással rendelkező vagy szakképzetlen munkavállalók nem jogosultak. Kérjük vegyék figyelembe, hogy a konzul részletes magyarázatot kérhet arról, hogy miért nélkülözhetetlen a kérelmező szaktudása az Egyesült Államokban lévő vállalat számára, vagy hogy milyen vezetői végzettséggel, tapasztalattal rendelkezik.
A kérelmezőnek el kell hagynia az Egyesült Államok területét amint lejár az E-2-es státusa.
A vízumigénylés folyamata
A vízumkérelmezők előre benyújthatják az E vízumhoz tartozó dokumentációs csomagjukat elektronikus formában a usconsular.budapest@state.gov e-mail címen. Az Amerikai Nagykövetség ezt a benyújtási módot javasolja. Az E vízum dokumentációs csomag papír formátumban is benyújtható a vízum interjú idején, de ebben az esetben tovább tarthat az ügyintézés.

Az elektronikusan benyújtott E vízum csomag mérete nem haladhatja meg a 10 MB-ot (PDF formátumban ez körülbelül 100 oldal). Több mellékletet is csatolhat. NE csatoljon weboldal címeket, mert ezeket nem tudjuk megnyitni. Kérjük a dokumentumokat maximum 300 DPI-vel szkennelve küldje, mert a fájlok így megőrzik kis méretüket.

Az igénylés módja
1.lépés
Töltse ki a DS-160-as vízumkérő nyomtatványt.

2.lépés
Fizesse be a vízumdíjat. A vízumdíj-tájékoztató oldal felsorolja a vízumtípusokat és az azokhoz tartozó vízumdíjakat amerikai dollárban és helyi pénznemben.

A vízumdíj befizetéséhez olvassa el a Banki és fizetési lehetőségek c. oldalt. Az oldal ismerteti, hogyan lehet befizetni a vízumdíjat. Egy felhasználói profilt kell létrehoznia és meg kell őriznie a nyugta számát a vízuminterjú időpontjának egyeztetéséhez.

3.lépés
Egyeztessen időpontot ezen a weboldalon. Az időpont-egyeztetéshez az alábbiakra lesz szüksége:

Útlevél száma
A vízumdíj befizetési nyugtáján található CGI hivatkozási szám. (Ha nem tudja hol található ez a szám, kattintson ide)
A DS-160-as nyomtatvány visszaigazoló lapján található vonalkód 10 számjegyből álló számára
4.lépés
Olvassa el figyelmesen az utasításokat. Miután beírta a nyugta számát, a következő üzenetet fogja látni: „Időpontegyeztetés iránti kérelmét megkaptuk és feldolgozása folyamatban van. „

5.lépés
E vízum kérelem benyújtása.

Három különböző benyújtási mód közül választhat E vízum kategória esetén:

Első E vízum benyújtása esetén, ha munkavállalóként jelentkezik egy új E vízumos céghez vagy ha Ön a befektető, be kell nyújtania a következő dokumentumokat: DS-160-as vízumkérő nyomtatvány, nyilatkozat arról, hogy az E státusz lejárta után szándékában áll visszatérni hazájába, valamint a teljes E vízum dokumentációs csomag. Részletes tájékoztatást a megfelelő E vízumcsomag összeállításához itt talál: Útmutató a Nem-bevándorló E1/E2 vízumokra való jelentkezéshez
Ha megújítani szeretné E vízumát, a következő dokumentumokra lesz szükség: DS-160-as vízumkérő nyomtatvány, nyilatkozat arról, hogy az E státus lejárta után szándékában áll visszatérni hazájába; levél a munkáltatójától/amerikai vállalattól, amely részletesen leírja a cég múltbeli és tervezett tevékenységeit; bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a cég még mindig működik, például másolat az amerikai cég legutolsó adóbevallásáról/friss kimutatás a cég nyereségéről és veszteségéről/mérleg/, W-2 nyomtatványok alkalmazottak számára és/vagy fizetési kimutatás, és abban az esetben ha tulajdonosváltás történt, az erről szóló dokumentumokat is be kell nyújtani.
Első E vízum benyújtása esetén, ha egy korábban már jogosultságot szerzett E vízumos cégnek lesz alkalmazottja, a következő dokumentumokra lesz szükség: DS-160-as nyomtatvány, nyilatkozat arról, hogy az E státusz lejárta után szándékában áll visszatérni hazájába; részletes szakmai önéletrajz és dokumentáció a szakmai jogosultságra vonatkozóan (diploma másolatok, igazolás munkahelyi tréningekről és/vagy korábbi munkáltatók ajánlásai); támogató levél a leendő amerikai munkáltatójától részletes munkaköri leírással; bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a cég még mindig működik, például másolat az amerikai cég legutolsó adóbevallásáról/friss kimutatás a cég nyereségéről és veszteségéről/mérleg/,W-2 nyomtatvány alkalmazottak számára és/vagy fizetési kimutatás és abban az esetben tulajdonosváltás történt, az erről szóló dokumentumokat is be kell nyújtani.
DS-156E nyomtatvány – Ezt a nyomtatványt ki kell töltenie:

Minden E-1 Államközi Szerződéses Kereskedő vízumot kérelmezőnek; és
E-2 Államközi Szerződéses Befektető vízumot kérelmezőknek, ha igazgatói/vezetői beosztásban dolgoznak.
Az ügy feldolgozása a teljes vízumcsomag megérkezése után kezdődik. Hiányos kérelem beadása esetén lassabb az ügyintézés. Amennyiben további dokumentumokra lenne szükség, a Vízum Osztály kapcsolatba fog lépni Önnel vagy ügyvédjével e-mailen keresztül.

6.lépés
Ha kérelmét jóváhagytuk, e-mailt fogunk küldeni.

Időpont-egyeztetés:Miután E vízum csomagját feldolgoztuk (a feldolgozás első szakasza az adott ügy jellegétől függően általában 2-4 hét), Ön vagy ügyvédje emailt fog kapni az Ügyfélszolgálattól, amelyben értesítik, hogy a weboldalon keresztül időpontot kell egyeztetnie interjúra.

Fontos: Miután kérelmét jóváhagytuk, lépjen majd vissza a felhasználói fiókjába és válassza a „Folytatás” opciót, hogy időpontot tudjon foglalni.

7.lépés
Az előre egyeztetett napon és időpontban menjen el az Amerikai Nagykövetségre vagy Konzulátusra vízuminterjúra.

A személyes interjú az első lépés a vízumkérelem elbírálása során. Ha az interjú után további dokumentációra lenne szükség, a konzul egyértelműen el fogja mondani mit és hogyan kell benyújtania.

A vízumkérelmet támogató dokumentumok
Útmutató a nem-bevándorló E1/E2 vízumkérelem beadásához:

Kérjük, hogy vízumcsomagját az alábbi útmutató szerint állítsa össze. A csomag mérete nem haladhatja meg a 10MB-t (körülbelül 100 oldal). Nagyobb méretű csatolmányokat valószínűleg nem fog tudni fogadni a szerver. Ne tegyen brossúrákat, fényképeket vagy weboldal címeket a csatolmányokba.

Tab A (Tartalomjegyzék)
Tab B (Nyomtatványok)
Kitöltött DS-160minden kérelmező számára (beleértve a családtagokat is)
DS-156E (amennyiben vonatkozik Önre)
Tab C (Információ a vízumkérelmezőről)
Családi kapcsolatokat igazoló okmányok és minden egyes jelentkező családi állapotának igazolása (házassági anyakönyvi kivonat és/vagy születési anyakönyvi kivonatok kiskorú gyermekek esetén)
Az elsődleges kérelmező szakmai önéletrajza/önéletrajza
Az elsődleges kérelmező aláírt szándéknyilatkozata arról, hogy státusának lejárta után elhagyja az Egyesült Államokat
Tab D (Kísérőlevél és egyéb dokumentumok)
A kísérőlevélben szerepelnie kell annak, mi alapján jogosult a cég E-1 vagy E-2 státuszra és tartalmaznia kell egy leírást a kedvezményezett speciális képességeiről és képzettségéről, amennyiben az nem szerepel az önéletrajzban. A levélnek ki kell térnie minden E-1 vagy E-2 vízumra vonatkozó követelményre.
Dokumentumok, melyek a kérelmező szakértelmét támasztják alá és nélkülözhetetlen képességeit hangsúlyozzák. Ide tartoznak a diplomák, igazolások munkahelyi tréningekről és/vagy ajánlólevelek korábbi munkáltatóktól.
Csatolja az amerikai cég adóbevallásának első két oldalát, amely mutatja az IRS-nél (Adóhivatal) bejelentett eladásokat közvetlenül a kérelem benyújtását megelőző két évben és az aktuális évi kimutatást a cég nyereségéről, veszteségéről.
Bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a cég képes lesz a befektető és családja minimális megélhetéséhez szükséges elégséges bevételt biztosítani. (Ezeknek az eredményekre vonatkozó terveknek a cég beindítása után 5 éven belül realizálódniuk kell.)
Tab E (Tulajdonjog)
Bizonyíték arra vonatkozóan, hogy legalább 50%-ban a szerződéses ország állampolgárságával megegyező a kedvezményezett befektető/tulajdonos állampolgársága;
Amennyiben a cégnek több tulajdonosa vagy leányvállalata is van, vagy a tulajdonosok között közvetítő (jogi) személyek vannak, kérjük adja meg a következő adatokat (amennyiben vonatkoznak Önre):
Táblázat a szervezeti felépítésről és a résztvevők névvel ellátott tulajdonjogi részesedéséről
A tulajdonjogra vonatkozó hiteles bizonyíték (például alapító okirat, részvényjegy, cégkivonat) a tulajdonosi felsorolásban
Fénymásolat az anyavállalat minden egyes résztulajdonos útlevelének adatlapjáról és a tulajdonosi százalékáról
Amennyiben a cég nyilvánosan több részvényessel is kereskedik (melyek közül egy sem rendelkezik több mint 50% tulajdonjoggal) a következőkre lesz szükség:
írásbeli nyilatkozat a cég illetékese által hitelesítve, mely felsorolja az összes részvényt, amellyel a cég kereskedik
Másolat nemrég kiadott kereskedelmi információkról a részvénytulajdonosok állampolgárságára vonatkozólag
E-1-es vízum esetén, amennyiben a cég az Egyesült Államokon kívül bejegyzett részvénytársaság, csatolni kell egy táblázatot a cég tulajdonjogi viszonyairól és egy cégbejegyzést az adott országból.
TAB F (Bizonyíték a befektetésről vagy kereskedelemről)
Az Államközi szerződéses kereskedőknek és Államközi szerződéses befektetőknek a következő dokumentumokat javasoljuk benyújtani:

BEFEKTETŐK (E-2):
Számlák; törölt csekkek és átutalások a megegyező számlákkal; banki kimutatások, melyek mutatják a tartozásokat; letéti megegyezés, letéti számla kimutatás az Egyesült Államokban és letéti nyugta (amennyiben vonatkozik).

KERESKEDŐK (E-1):
Számlák eladásról, vásárlásról; a DHS/CBP (Vámhivatal) által kiadott USA fuvarlevél; leltári adatok; biztosítási papírok, melyek az Egyesült Államokba importált árukat dokumentálják.

A további ügyintézés, beleértve az időpontegyeztetést, csak azután folytatódhat, miután megkaptuk a bizonyítékot a befektetési vagy kereskedelmi tevékenységről.

További információk
Az Államközi Szerződéses Kereskedők és Befektetők vízumokkal kapcsolatos további információk az Egyesült Államok Külügyminisztériumának weboldalán olvashatók.
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég